Mercedes-Benz ir sertificējis autopilotu

17-дек, 16;33 work 1248

Mercedes-Benz, kas jau vairākus gadus izstrādā savu autopilota sistēmu elektriskajiem transportlīdzekļiem, beidzot ir ieguvis pilnu programmatūras sertifikāciju atbilstoši UN-R157 standartiem. Šis ir vairāk nekā gaidīts notikums, jo gandrīz visi mūsdienu uzņēmuma flagmaņi robotam jau iznāk ar autopilotu.

Automātiskā transportlīdzekļa vadības sistēma no Mercedes-Benz ir saņēmusi vienkāršu un kodolīgu nosaukumu Drive Pilot. Tā izstrāde sākās 2018. gadā, pēc tam veiksmīgu testu rezultātā tika pabeigta tā komerciālā versija. Šajā gadījumā autopilota maksimālā ātruma ierobežojumu nosaka 60 km / h slieksnis.


Autopilots paļaujas uz signāliem no vairākiem sensoriem, kas ieskauj transportlīdzekļa virsbūvi. Tiek izmantots arī jaudīgs lidars, kas aprīkots ar īpaši jutīgām kamerām, kas spēj atpazīt gājējus un velosipēdistus. Tās projektēšanai aktīvi tika izmantoti mākslīgie neironu tīkli un mašīnmācība.

Kopumā projekts Drive Pilot ir pārliecinoši sasniedzis masveida ražošanu un, acīmredzot, tiks izmantots visos mūsdienu Vācijas koncerna modeļos. Tā ir laba ziņa, ņemot vērā, ka konkurenti jau ir apzīmogojuši savus modeļus ar šo funkciju.

http://fiatforum.lv/http://fiatforum.lv/